EKOLOG sp. z o.o.

ul. Wapienna 36
64-920 Piła
NIP 764-02-05-654

 

tel. +48 67 214 21 01
fax +48 67 214 21 41
office@ekolog.com.pl

 

Aktualności

Targi WOD-KAN 2017

Serdecznie dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszego stoiska podczas tegorocznych  Międzynarodowych targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017 w Bydgoszczy  w dniach 16 – 18 maja 2017r. Wierzymy, że przedstawiciele naszej firmy odpowiedzieli na wszystkie nurtujące Państwa pytania, bądź zainteresowali Państwa nowymi rozwiązaniami dla Waszych firm.

Mamy nadzieję, że rozpoczęte rozmowy, przerodzą się w projekty zakończone sukcesem.

 

Rozstrzygnięcie Postępowania Ofertowego nr 1/2016

W związku z rozstrzygnięciem przez EKOLOG sp. z o.o. Postępowania Ofertowego nr 1/2016, informujemy, że na wykonawcę działań opisanych w Zapytaniu Ofertowym 1/2016 wybrany został F.H. LAPTOK.COM Łukasz Nowiński.

Informacja o wyniku Postępowania Ofertowego 1/2016

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/2016 dotyczące wyboru dostawcy laptopa do działu konstrukcyjnego, służącego do projektowania maszyn i urządzeń oraz animacji 3D

W związku z planowaną realizacją przez przedsiębiorstwo EKOLOG sp. z o.o. projektu w ramach działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, pt. „Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego EKOLOG sp. z o.o.”, EKOLOG sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w konkursie. Szczegółowa treść zapytania ofertowego oraz formularz ofertowy zostają zamieszczone w odnośnikach poniżej.

Zapytanie Ofertowe 1/2016

Formularz Ofertowy 1/2016

Ekolog na Targach WOD-KAN 2016

W dniach 10-12 maja wzieliśmy udział w XXIV Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2016 w Bydgoszczy.
To największe targi branżowe w Polsce i jedne z kluczowych w Europie,dające możliwość zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu Klientów.


Podczas tegorocznych Targów WOD-KAN zdobyliśmy nagrodę GRAND PRIX za napęd boczny zgarniacza obrotowego typ BZn, co zostało opisane w miesięczniku Instal 7/8 2016.

"Układ napędowy typu BZn jest nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie wyposażenia pomostów jezdnych. Znajduje zastosowanie m.in. w zgarniaczach osadników radialnych lub podłużnych czy w piaskownikach o przepływie poziomowym.

Układ minimalizuje ryzyko ślizgania się koła wózka jezdniowego. Rozwiązanie ma szereg zalet, m.in. możliwość zabudowy zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie zbiornika, zastosowanie w już pracujących obiektach, bez konieczności ingerencji w istniejącą konstrukcję budowlaną.
Napęd boczny zacznie obniżać koszty inwestycyjne poprzez eliminację stosowania systemów ogrzewania bieżni.
System amortyzacji i prowadzenia napędu bocznego zapewnia jego prawidłowe działanie poprzez stały, równomierny docisk napędu do ściany zbiornika i kompensuje odchyłki wymiarowe rzędu ±100mm, wynikające z tolerancji budowlanych lub też powstałe na skutek erozji starych powierzchni betonowych.
Zastosowane łożyskowanie nie wymaga obsługi, a dogodna w eksploatacji konstrukcja – specjalistycznego serwisu.
Układ dostarczany jest jako kompletny, gotowy do montażu produkt w nowopowstających inwestycjach lub już istniejących obiektach i konstrukcjach." 

 

Grand-Prix 2016

Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój

Tytuł projektu:
„Wysokosprawna biotechnologia „zgazowania” osadów pościekowych i organicznych odpadów przemysłowych i komunalnych z wykorzystaniem procesu kofermentacji, pozyskaniem biogazu i produkcją energii elektrycznej, ciepła i preparatu organiczno– mineralnego”.

Cel projektu:
Opracowanie innowacyjnej, zintegrowanej, kompaktowej, w pełni zautomatyzowanej, bezodpadowej biotechnologii do przetwarzania osadów ściekowych oraz organicznych odpadów komunalnych i przemysłowych z wykorzystaniem procesu fermentacji metanowej.

Planowane efekty:
W wyniku realizacji projektu powstanie nowe urządzenia w postaci modułowej, oparte o innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zagwarantują oczekiwany efekt ekologiczny w postaci pełnego zagospodarowania produktu fermentacji metanowej.


Wartość projektu: 11 631 113,59 zł
Wartość dofinansowania: 7 373 074,40 zł