EKOLOG sp. z o.o.

ul. Wapienna 36
64-920 Piła
NIP 764-02-05-654

 

tel. +48 67 214 21 01
fax +48 67 214 21 41
office@ekolog.com.pl

 

Ekolog na Targach WOD-KAN 2016

W dniach 10-12 maja wzieliśmy udział w XXIV Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2016 w Bydgoszczy.
To największe targi branżowe w Polsce i jedne z kluczowych w Europie,dające możliwość zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu Klientów.


Podczas tegorocznych Targów WOD-KAN zdobyliśmy nagrodę GRAND PRIX za napęd boczny zgarniacza obrotowego typ BZn, co zostało opisane w miesięczniku Instal 7/8 2016.

"Układ napędowy typu BZn jest nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie wyposażenia pomostów jezdnych. Znajduje zastosowanie m.in. w zgarniaczach osadników radialnych lub podłużnych czy w piaskownikach o przepływie poziomowym.

Układ minimalizuje ryzyko ślizgania się koła wózka jezdniowego. Rozwiązanie ma szereg zalet, m.in. możliwość zabudowy zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie zbiornika, zastosowanie w już pracujących obiektach, bez konieczności ingerencji w istniejącą konstrukcję budowlaną.
Napęd boczny zacznie obniżać koszty inwestycyjne poprzez eliminację stosowania systemów ogrzewania bieżni.
System amortyzacji i prowadzenia napędu bocznego zapewnia jego prawidłowe działanie poprzez stały, równomierny docisk napędu do ściany zbiornika i kompensuje odchyłki wymiarowe rzędu ±100mm, wynikające z tolerancji budowlanych lub też powstałe na skutek erozji starych powierzchni betonowych.
Zastosowane łożyskowanie nie wymaga obsługi, a dogodna w eksploatacji konstrukcja – specjalistycznego serwisu.
Układ dostarczany jest jako kompletny, gotowy do montażu produkt w nowopowstających inwestycjach lub już istniejących obiektach i konstrukcjach." 

 

Grand-Prix 2016