EKOLOG sp. z o.o.

ul. Wapienna 36
64-920 Piła
NIP 764-02-05-654

 

tel. +48 67 214 21 01
fax +48 67 214 21 41
office@ekolog.com.pl

 

Historia

Nasza historia sięga roku 1983.

W ciągu pierwszych miesięcy działalności pozyskaliśmy zadania na modernizację kilku oczyszczalni ścieków. Kolejne lata to praca nad rozbudową struktur oraz własnych technologii, zakończone dostawą pierwszej kompaktowej oczyszczalni ścieków typu ELA (rok 1988).

Lata dziewięćdziesiąte to czas zdobywania i poszerzania doświadczeń, realizacja coraz bardziej złożonych technologicznie obiektów (stosujących procesy biologicznej defosfotacji, denitryfikacji i nitryfikacji), jak również o coraz większych przepustowościach. Nasz zespół projektował, realizował, uruchamiał komunalne oczyszczalne ścieków, m.in. w Toruniu, Gliwicach, Pile, Ostródzie, Zielonej Górze, Ostrowie Wielkopolskim, Szczecinku, Starogardzie Gdańskim.

Od roku 2000-go rozpoczęliśmy ekspansję międzynarodową, która nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego.

Byliśmy i jesteśmy obecni na rynkach w Chinach i Malezji,  Rosji, Kazachstanie, Ukrainie, Rumunii, Bułgarii, Turkmenistanie, Kirgizji.

W latach 2004-2010 realizowaliśmy szereg kontraktów exportowych, w tym:

  • na projektowanie i budowę zakładu segregacji odpadów komunalnych i kompostowania w Chinach o przepustowości 220.000 T/r,
  • na projektowanie oczyszczalni ścieków w Ust-Kamieniogorsku, Uralsku i Szymkiencie (Kazachstan),
  • kontrakty na dostawę urządzeń dla czterech miast z Ukrainy, finansowanych przez UE,
  • projekt i realizacja dostaw linii do produkcji kruszyw budowlanych w Kazachstanie.

 

W latach 2010-2013 pozyskaliśmy znaczące kontrakty na Ukrainie (finansowane przez Bank Światowy) na budowę i modernizację oczyszczalni ścieków i głównych przepompowni w miastach: Charków, Ivano-Frankovsk, Odessa, Kalush, oraz w Kazachstanie: Szymkient, Ust-Kamieniogorsk, Kokshetau.

W Polsce byliśmy aktywni przez spółki zależne, m.in. PIOŚ Ekoklar, która w latach 2008-2012 zrealizowała kontrakty na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków m.in. w: Grzybowie k. Kołobrzegu, Słupsku, Cięcinie, Pobierowie, Szczecinku, Goleniowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pile.

W kwietniu 2013 roku EKOLOG podpisał umowę na modernizację komunalnej oczyszczalni ścieków w Andrychowie, o wartości ok 29 mln PLN.